V triede VIII.C sa zrodil nápad navštíviť galériu. Žiaci sa totiž na hodinách dejepisu práve venovali téme Kultúra a umenie 19. storočia, obdobiu, v ktorom vznikli významné maliarske smery ako impresionizmus, postimpresionizmus či secesia. Z nápadu sa čoskoro stal skutočný plán a ten sa podarilo aj zrealizovať.
Posledný školský deň pred jarnými prázdninami pripravila pre žiakov zaujímavú a podnetnú prednášku galerijná pedagogička Mgr. Petra Tušan Filipiaková z Východoslovenskej galérie v Košiciach. Počas stretnutia im priblížila nielen umelecké smery 19. storočia, ale podelila sa aj o množstvo ďalších zaujímavostí zo sveta výtvarného umenia. Žiaci sa dozvedeli napríklad, čo znamená pojem zátišie, aký je rozdiel medzi výstavou a expozíciou a čo všetko môžu umelecké diela vyjadrovať či odrážať.
Súčasťou prednášky bolo aj predstavenie známych slovenských výtvarných umelcov. Na tom, že naši autori vytvorili a stále vytvárajú množstvo krásnych diel, sa zhodli všetci naši žiaci.